Kedves Olvasó!

Ön a tószegi általános iskola bemutatkozó honlapját olvassa, melynek segítségével szeretnénk felvillantani intézményünk életét, munkánk egy-egy részletét, törekvéseinket, eredményeinket.

Iskolánk Pedagógiai Programjának mottója:

"Arra születtem, hogy kisgyerek legyek, anyám mellett játsszam hosszú éveket, arra születtem, hogy felnőtt is legyek, s megértsem a szóból azt, amit lehet, s végül arra jöttem én e világra; hogy hinni tudjam: nem vagyok hiába."

(Adamis Anna)

A mottó választása nem véletlen, hiszen munkánk alapelve a gyermekszereteten alapuló, a gyermeki jogokat tiszteletben tartó, gyermekközpontú pedagógia.

Olyan iskola megteremtésén munkálkodunk, amely az alapfunkciók ellátása mellett, modern, naprakész, a környezet elvárásainak megfelelő ismereteket képes nyújtani.

A tanulók képességeinek kibontakoztatásával, tehetséggondozással,a hátrányok leküzdésével lehetőséget biztosítunk az alapkészségek elsajátításához, a továbbtanuláshoz. A község tanköteles korú gyermekeinek intézményünkben tartására törekszünk, sokoldalú, jól felkészült, gyermekszerető pedagógusainkkal.

Közvetítendő értékrendszerünkben elsődleges szerepet kell kapnia:
  • a személyiségfejlesztésnek
  • öntevékenységre, önállóságra
  • a szorgalomra, kitartásra, igényességre
  • a tolerancia képességének kialakítására
  • együttműködésre, nyitottságra
  • a műveltség megszerzésének igényére nevelésnek.

Nevelési célrendszerünket
  • a tehetséggondozás
  • a műveltségbeli hátrányok leküzdése
  • a társadalmi beilleszkedés segítése
  • az egészséges életmód igényének kialakítása
  • a környezetkultúra színvonalának emelése
  • a munkára nevelés jellemzi.

Bízom abban, hogy az olvasottak, látottak felkeltik érdeklődését, esetleg szorosabban együttműködve segítenek az oktató-nevelő munka mind teljesebb és sikeresebb megvalósításában.

Az intézmény valamennyi diákja, szülője és alkalmazottai nevében:

Varga Józsefné igazgató